Jak tantrická masáž přináší úlevu od chronického stresu a podporuje relaxaci

led 5, 2024

Jak tantrická masáž přináší úlevu od chronického stresu a podporuje relaxaci

Jak tantrická masáž přináší úlevu od chronického stresu a podporuje relaxaci

Co je to tantrická masáž a jaký má vztah ke stresu

Ach, žijeme ve světě, kde se počítá každá minuta a stres je na denním pořádku, že? Někdy se cítíme jako běžící veverky v kolotoči, kde se nedá vystoupit. Ale co kdybych vám řekla, že existuje způsob, jak se zastavit a opět nalézt svůj vnitřní klid? Představím vám tedy tantrickou masáž, která není jenom o dotecích, ale je to celá filozofie! Tantrická masáž je hluboce relaxační zážitek, který může působit jako balzám na naši vystresovanou duši a tělo.

Nejde přitom o obyčejné mačkání bolavé záda, ale o něco mnohem hlubšího. Je to umění, které spočívá v pozorném, láskyplném kontaktu, a to dokáže uvolnit nejen svalové napětí, ale i emocionální bloky zanesené kdesi v hlubinách našeho bytí. A abyste neřekli, že si to vymýšlím – vědci už dávno přišli na to, že doteky dokážou snížit hladinu kortizolu v našem těle, což je ten zlý hormon stresu. Tak si to představte, tantrická masáž může být přírodním stress-relieverem bez nutnosti polykat prášky.

Tantrická masáž a její vliv na tělo a mysl

Když už jsme u toho, jak tantrická masáž působí na náš organismus, vězte, že je to opravdové dobrodružství. Tato masáž je jako cestování do země, kde je zakázán stres a vstup mají jen rozkoš a pohoda. Pod rukama umělce masáž obnovuje tok energie v těle, která může být nahromaděná nebo naopak pohasínat někde na dálnici zvané naše meridiány. A věřte mi, když se energie dostane do pohybu, začneme se cítit jako znovuzrození!

Tato masáž má schopnost nás zcela odzbrojit, odplavit naše starosti a naučit nás znovu vnímat sebe sama. Jak to, ptáte se? A přece, právě svědomitým zaměřením na každý dotek, dech a pocity vnímáme vlastní tělo a mysl mnohem intenzivněji. Je to taková meditace v pohybu a jestli jste někdy meditovali, víte, jaký to může být zážitek pro naše často zmatené myšlenky. Ne nadarmo se říká, že po dobré tantrické masáži se cítíte jako po dlouhé a osvěžující meditaci.

Stres a jeho záludné cesty, jak nám znepříjemňovat život

Stres je takový neviditelný domácí škůdce, který si vybudoval hnízdo v našich hlavách a líbí se mu tam. Ale ne, že bychom ho tam s radostí pohostili, on si prostě nedá říct a začíná nám pomalu, ale jistě, vzít psychické zdraví. To je jako když vám na zahradě vyroste plevel a vy ho nenecháte odstranit. Takže, kromě toho, že stres ruši naše tělo jako bouřka na moři, nám také nabourává imunitní systém a může se podepsat i na vzniku takových nepříjemností jako jsou srdeční choroby, obávané vysoký tlak či cukrovka.

A nezapomeňme na psychosomatiku! To je jízda, když si uvědomíme, že náš fyzický stav je ve skutečnosti jen zrcadlem toho, jak si vede naše psychika. Takže, když se nám vnitřně zvrtne kličkou a stres si to zatančí po našem nervovém systému, můžeme se dočkat různých bolestí bez zjevné příčiny. Tantrická masáž přichází s nabídkou, jak tento proces zvrátit a vrátit naše tělo i mysl zpátky do rovnováhy.

Jak se tantrická masáž provádí a proč je jedinečná

Pokud se rozhodnete pro tento typ masáže, buďte připraveni na to, že se neponoříte jen do vůní esenciálních olejů, ale také do hlubokého propojení s masérem či masérkou. Tantrická masáž je totiž o tom, aby bylo vytvořeno bezpečné prostředí, kde se budete cítit přijati a respektováni. Jde o důvěru a o nutnost nechat veškerou kontrolu za dveřmi masážního salonu.

Celý proces může začít meditací nebo dýchacími cvičeními pro uvolnění a svázání se s přítomným okamžikem. Poté následuje série pomalých a fluidních doteky, které targetují nejen naše svaly, ale i citlivá místa, která jsou hlavním zdrojem energetických blokací. Nejde o to slovo s čtyřmi písmeny, které mnozí hledají v souvislosti s tantrou (ano, mám na mysli sex), ale o hlubokou relaxaci, která následuje po propuštění energetického napětí. A právě tím se tantrická masáž liší od klasických masáží – je to šetrné a intimní spojení s vaším vnitřním já.

Jak se připravit na tantrickou masáž a co od ní očekávat

Takže, milí čtenáři, jestli už jste rozhoupáni k akci a chcete se zkusit rozmazlit na tantrické masáži, nezapomeňte na pár zásad. Zaprvé, ujistěte se, že jste vybrali renomované studio s kvalifikovanými maséry. A jak to poznáte? Nu, hodnocení a reference jsou vždy dobrým startem. Pak je dobré jít do toho s otevřenou myslí a bez předsudků o tom, co Tantra je či není.

Přijměte, že možná poznáte nové pocity, a nechte svou mysl přijímat zkušenost bez očekávání konkrétního výsledku. A nebojte se komunikovat s vaším masérem – jestli vám něco není příjemné, nebo cítíte, že by se mohl klidně přeřadit o rychlost výš, klidně to řekněte. Tantrická masáž je o vašem zážitku a pohodě, a proto je důležité, aby se na masážním stole cítila vaše duše jako v bavlnce.

Nepodceňujte sílu po-masážní relaxace

Jedna z nejlepších rad, které vám mohu dát, je, že po skončení seance si dopřejte dostatek času na regeneraci. Mnozí lidé si do tohoto procesu plánují schůzky hned po masáži, což je tedy opravdu špatný nápad. Po tantrické masáži je třeba se nechat ponořit do pocitu uvolnění a propojení se svým tělem, a také zpracovat celkový zážitek.

Já osobně si nedovedu představit nic horšího než po takové masáži naskočit do hektického kolotoče města. Chcete-li si uchovat ten klid a vnitřní mír, který vás na té masážním lehátku zahalil, vyhraďte si pro tento speciální den něco navíc. Třeba si následně zalehnout doma na gauči s dobrým čajem, anebo si jít k vodě, pokud je počasí. Čerstvý vzduch v kombinaci s relaxačním efektem masáže je prostě životabudič!

Vliv tantrické masáže na vztahy a intimitu

No a jako bonus vám povím něco o tom, jak tantrická masáž může obohatit nejen vaši duši, ale i vaše vztahy. Pokud ji vyzkoušíte ve dvojici, může to být opravdový poklad. Učí nás totiž vnímat sebe i svého partnera na hlubší úrovni. Může otevřít nové cesty komunikace, kde se nepoužívají slova, ale dotyky a čistá přítomnost.

Přiznávám se bez mučení, můj Ivan několikrát projevil skepsi, ale po jedné společné seanci, kdy se i jemu pod rukama maséra rozplynul stres a napětí, už chápe, oč mi běží. A věřte mi, večery po tantrické masáži mají o něco více romantiky a jsou nabitý hlubší sounáležitostí. Takže, zatímco tantrická masáž má schopnost vás zbavit stresu, navíc ještě nabízí nečekané bonusy, které by se mohly líbit i vašemu drahému polovičku.

Tak, mluvila jsem až dost, nejspíš i můj klávesnice potřebuje trochu té relaxace! Doufám, že jsem vás přesvědčila, že tantrická masáž není o divokých rituálech, ale o hluboké práci s tělem a duší a že právě tento starodávný nástroj může být tou správnou cestou, jak se vyrovnat se stresy moderního světa. Na závěr vám chci ještě jednou připomenout, abyste si užívali každý okamžik plně a s láskou. Mějte se kouzelně a ať vám relaxace jde vždy snadno od ruky!

Napsat komentář